Systemy bezpieczenstwa fizycznego

http://xzs.pl/6f4-man-pride-16Zobacz naszą stronę www

Dużo osób daje sobie pytanie: co więc jest płytka bezpieczeństwa także do czego zapewnia? Odpowiedź można zlokalizować w poniższym artykule.

Alternatywa zaworów Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Zwraca się je w obiekcie zapewnienia różnych sprzętów i urządzeń procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Przydatne są w niewielkich cenach, zdecydowanie niższych niż zawory, więc znaczą dla nich pierwszą alternatywę. W wielu systemach przyjmuje się połączenie zaworów zaufania oraz płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu bierze się podwójną ochronę. Bardzo często, jak sposób zabezpieczenia daje się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu cenny zawór jest przestrzegany przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych i przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Nie zawiera konieczności przeprowadzania testów UDT w sądzie do płytek. Zawory muszą przechodzić tego typu testy każdego roku.

Różne sposoby Inne sposoby płytek bezpieczeństwa mogą stanowić podawane w nowych urządzeniach. Powszechnie dopasowuje się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się za wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można zastosować w urządzeniach, które pracują pod znacznie cennym ciśnieniem. Potrafią toż stanowić np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje wykorzystanie w branży spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w to wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i gwałtownym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.