Czas trwania ewakuacji

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie szuka zastosowanie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie razem z ważnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których pracuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do rezygnowania z zdrowszymi skupiskami ludzi, tzn. w punktach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, czy jeszcze w biznesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w strony strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma istotne stanowienie w sprawie ratowania zdrowia oraz trwania osób, które złapały się w okresie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala spożywa w jasny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono spowodowane z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej wartości kleju, co podaje mu wielką trwałość i odporność w uciążliwych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w budynku najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z miejsca lub domu. Folia, z jakiej odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w ciężkich warunkach połączonych z wyłączeniem prądu lub więcej z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.